کاشت مو به درد زنان هم مي‌خورد؟

خانم‌ها هم امروزه در اجتماع فعالانه حضور دارند بنابراين تمايل به بهبود اعتماد‌به‌نفس در آنها بيشتر از قبل مشهود است. بر هيچ‌کس پوشيده نيست که نقايص زيبايي تاثير مستقيمي بر اعتماد‌به‌نفس دارد...

ريزش مو يکي از عواملي است که بر زيبايي فرد تاثيرگذار است و اگرچه اين مشکل در مردان بيشتر ديده مي‌شود ولي پذيرش آن در جنس مونث مشکل‌تر است و باعث کاهش اعتماد به نفس خانم ها مي شود.

ريزش مو در اغلب خانم‌ها، حدود سن 60 سال و بيشتر رخ مي‌دهد ولي ممکن است در خانم‌هاي قبل از سنين يائسگي و حتي 30-20 ساله هم مشاهده شود.

در بين انواع مدل‌هاي ريزش مو در خانم‌ها، يکي از مهم‌ترين علل ريزش موي ارثي، مدل زنانه است. درباره راه کار درماني آن با کاشت مو بايد بگويم که اگر خانمي دچار اين نوع ريزش مو باشد ابتدا بايد تعيين شود کدام نوع درمان براي او موثر است. بهترين حالت در انتخاب کاشت مو به‌عنوان درمان خانمي است که دچار ريزش موي ارثي باشد ولي ناحيه پشت سر او تراکم مناسبي داشته باشد و حجم ريزش مو وسيع نباشد. در صورتي که خانمي کانديد خوبي براي کاشت مو باشد، پزشک با بررسي مدل ريزش مو، سن شروع ريزش مو در خانواده بيمار و همچنين خود فرد، وسعت ريزش مويش، وضعيت فعلي ناحيه‌دهنده، نتايج درمان طبي در کندکردن ريزش مو يا رويش موي جديد و توقع او از نتيجه کاشت مو درخصوص انجام کاشت مو تصميم‌گيري خواهد کرد.
براساس مطالعه‌ها حداقل رضايت از کاشت مو در خانم‌ها زماني رخ خواهد داد که فرد دچار ريزش موي وسيع و حداقل ناحيه‌دهنده باشد چرا که اغلب خانم‌ها از کاشت مو، توقع افزايش حجم مو و بهبود حالت‌‌دهي به موها را دارند ولي از آنجايي که معمولي‌ترين سن درگيري با اين نوع ريزش مو 50-30 سال است، ظاهر موها اهميت ويژه‌اي دارد. نکته قابل توجه ديگر اينکه کاشت مو تنها درماني براي ريزش آن محسوب نمي‌شود و مي‌توان از آن براي بهبود خط رويش مو در کساني که ريزش مو ندارند هم استفاده کرد. همان‌طور که مي‌دانيد، نسبت پيشاني به کل صورت عامل مهمي در تعادل و زيبايي صورت است. پيشاني بلند به دلايل ژنتيکي، ضربه، جراحي و... رخ خواهد داد. در بسياري خانم‌ها خط رويش موها به شکل M يا شبيه مستطيل است و نياز به اصلاح خط رويش مو احساس مي‌شود.
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 7:47 pm |  | پاسخ دهید: